O značke

FakeFolk na trh módy prináša vánok tradície našej ľudovej kultúry. Vo svojej tvorbe čerpá z umenia a umeleckých prejavov našich predkov užívaných v ich každodennosti. Ich výtvarné cítenie, estetika a poznanie materiálov, hlavne v oblasti odievania, viedlo k širokej škále rôznorodých textilných foriem od samotnej tkaniny až po ich zdobenie. Tieto estetické, ale zároveň vždy funkčné aspekty sa kraj od kraja rôznili, čím sa na území Slovenska vytvorila veľmi bohatá paleta ornamentu, čiže zdobeného atribútu odevu. A práve na tomto bohatstve (existujúcej ornamentiky) postavila módna značka FakeFolk základ svojej tvorby.

FAKEFOLK

Značka FakeFolk vychádzajúca z ľudového umenia, pričom jej výsledné produkty pôsobia novodobo. Použitie materiálu, strihu, aplikácie ornamentu, či farieb vedie k modernému dizajnovému spracovaniu. Tvorba dielne FakeFolk dáva dôraz na ojedinelosť a originálnosť každého jedného odevného kusu, ktorý sa stáva neopakovateľným.

Ako si uloviť FakeFolk do svojho šatníka?

 

…snažíme sa každý rok kráčať vpred a neotáčať sa vzad…

Každý rok  pre vás pripravujeme minimálne jednu novú kolekciu, pričom každý nový počin je veľmi náročná púť, a to nielen vzhľadom na kreatívne podložie, ale predovšetkým na časový horizont. Každá kolekcia je vyrobená v limitovanom počte a je vždy prístupná na predaj v celej svojej kráse.

 

…FakeFolk od nás pre vás na mieru …

V našej dielni je priestor aj pre FakeFolkové sukne vyrábané na mieru. V tomto smere poskytujeme našim zákazníkom možnosť vytvoriť si svoju vyšívanú sukňu, a to podľa svojho gusta. Stačí nám napísať mail a potom spolu doladíme ostatné detaily. Výroba trvá cca mesiac a už len na vás záleží, kedy si chytíte miesto v poradovníku objednávok.

 

… jedinečnosť každého jedného FakeFolku …

Sme malá ateliérová tvorba, ktorá na vyšívanie využíva len svoju šikovnosť a zručnosť. Snažíme sa aby každá jedna vec vyrobená pod našou značkou dostala status jedinečnosti, preto všetky navrhnuté veci sa u nás v ateliéry nachádzajú v jednom kuse. Tie isté šaty vyrobené dva krát alebo v inej farbe u nás nenájdete.

 

… od nás iba pre vás…

Ak dôverujete našej značke a FakeFoková tvorba vás oslovila je možné si u nás navrhnúť svoj FakeFolk na mieru. Veľmi radi Vám pomôžeme, a aj toto je možnosť ako si  uloviť FakeFolk do svojho šatníka.

FakeFolk  ako módna značka uchopuje tradičný ornament  a vnáša do súčasných trendov niečo staré ale zároveň veľmi moderné….

0903 515 922

info@fakefolk.sk