O značke

FakeFolk na trh módy prináša vánok tradície našej ľudovej kultúry.

tradičné vs. moderné

FakeFolk na trh módy prináša vánok tradície našej ľudovej kultúry. Vo svojej tvorbe čerpá z umenia a umeleckých prejavov našich predkov užívaných v ich každodennosti. Ich výtvarné cítenie, estetika a poznanie materiálov, hlavne v oblasti odievania, viedlo k širokej škále rôznorodých textilných foriem od samotnej tkaniny až po ich zdobenie.

Značka FakeFolk vychádzajúca z ľudového umenia, pričom jej výsledné produkty pôsobia novodobo. Použitie materiálu, strihu, aplikácie ornamentu, či farieb vedie k modernému dizajnovému spracovaniu. Tvorba dielne FakeFolk dáva dôraz na ojedinelosť a originálnosť každého jedného odevného kusu, ktorý sa stáva neopakovateľným.

FakeFolk F
Fotografia kolekcie nežná

Ukážka kolekcie

Fotografia kolekcie nežná

Kolekcia Nežná

Ako si uloviť FakeFolk
do svojho šatníka?

 • Snažíme sa každý rok kráčať vpred a neotáčať sa vzad

  Každý rok pre vás pripravujeme minimálne jednu novú kolekciu, pričom každý nový počin je veľmi náročná púť, a to nielen vzhľadom na kreatívne podložie, ale predovšetkým na časový horizont. Každá kolekcia je vyrobená v limitovanom počte a je vždy prístupná na predaj v celej svojej kráse.

 • Jedinečnosť každého jedného FakeFolku

  Sme malá ateliérová tvorba, ktorá na vyšívanie využíva len svoju šikovnosť a zručnosť. Snažíme sa aby každá jedna vec vyrobená pod našou značkou dostala status jedinečnosti, preto všetky navrhnuté veci sa u nás v ateliéry nachádzajú v jednom kuse. Tie isté šaty vyrobené dva krát alebo v inej farbe u nás nenájdete.

 • FakeFolk od nás pre vás na mieru

  V našej dielni je priestor aj pre FakeFolkové sukne vyrábané na mieru. V tomto smere poskytujeme našim zákazníkom možnosť vytvoriť si svoju vyšívanú sukňu, a to podľa svojho gusta. Stačí nám napísať mail a potom spolu doladíme ostatné detaily. Výroba trvá cca mesiac a už len na vás záleží, kedy si chytíte miesto v poradovníku objednávok.

 • Od nás iba pre vás

  Ak dôverujete našej značke a FakeFoková tvorba vás oslovila je možné si u nás navrhnúť svoj FakeFolk na mieru. Veľmi radi Vám pomôžeme, a aj toto je možnosť ako si uloviť FakeFolk do svojho šatníka.

FakeFolk ako módna značka uchopuje tradičný ornament
a vnáša do súčasných trendov niečo staré
ale zároveň veľmi moderné…